Jak pozbyć się hologramów?

Jednym z najczęstszych pytań stawianych przez lakierników samochodowych jest to, jak pozbyć się hologramów – zwłaszcza w ciemniejszych pojazdach. Poniżej znajdują się zalecenia Presty dotyczące skutecznego eliminowania zawirowań.

  1. Zawsze poleruj w czystym środowisku. Często czyść pady polerskie przy pomocy szczotki do futer i gąbek.
    • Utrzymuj powierzchnię padu tak czystą, jak to możliwe, bez obcych zanieczyszczeń.
    • Po zakończeniu szlifowania usuń ziarno papieru ściernego i usuń kurz, który pozostał. Dobrym sposobem na to jest użycie bardzo miękkiego ręcznika z mikrofibry i sprayu Spray 'N Shine.
  2. Zawsze poleruj płasko. Polerowanie na krawędzi zwykle tworzy ślad zawirowania. Ale są chwile, kiedy możesz znaleźć kłopotliwe miejsce, które wymaga wzmocnienia na krawędzi. Staraj się nie podchodzić pod zbyt dużym kątem, a następnie ponownie przejedź po tym obszarze na płasko.
  3. Zawsze poleruj na mokro. Jeśli twój pad wyschnie, prawdopodobnie tworzysz ślady wirowania podczas tarcia. Produkty Presta są na bazie wody, więc wystarczy krótka mgiełka wody lub Spray ‘N Shine™, aby nawilżyć i przedłużyć zastosowanie pasty polerskiej Presta.
  4. Zawsze poleruj we wzorze kreskowania. Wykonaj pionowe przejścia pokrywające 50% każdego przejścia, a następnie zrób to samo dla poziomego, tak aby każde przejście pokrywało 50% ostatniego, co pomoże wyeliminować ślady zawirowań, ponieważ zapewnia produktowi możliwość pracy na całej powierzchni.
  5. Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi obrotów, a także przesuwaj polerkę po obszarze z odpowiednią prędkością… nie za szybko, nie za wolno, aby produkt mógł działać.

Ostatnia wskazówka: Jeśli masz kłopotliwe wykończenie i nadal widzisz niewielkie niedoskonałości na lakierze, ponownie nałóż środek do polerowania, ale tym razem za pomocą aplikatora woskowego w prostych liniach od przodu do tyłu, a następnie usuń bardzo miękkim ręcznikiem z mikrofibry.