Jak usunąć plamy z ptasich odchodów i pająków?

Czasami najmniejsze skazy mogą być jednymi z najtrudniejszych do usunięcia z powierzchni jednostki pływającej. Ptasie odchody i pająki mogą pozostawić wiele uporczywych plam, które wydają się prawie niemożliwe do usunięcia. Wraz z sezonem na nas i łodzie są przygotowywane do różnych aktywności wodnych, wybrana metoda czyszczenia i odpowiednie produkty stają się kluczowe dla osiągnięcia pożądanych i trwałych rezultatów.

Ultra-Concentrated Boat Wash

Na przykład Presta Marine Ultra-Concentrated Boat Wash tworzy gęste, bogate mydliny, które usuwają glony, olej, krew ryb, sól i brud z włókna szklanego, żelkotu, metalu i lakieru. Ta wolna od fosforanów, biodegradowalna formuła czyści bez usuwania wosków, łatwo się spłukuje i nie pozostawia śladów. Taki produkt będzie najlepszy do regularnego, ogólnego czyszczenia.

Dla najlepszych rezultatów:

  1. Rozcieńczyć roztwór 1:400, aby uzyskać gęstą, bogatą mydlinę.
  2. Nałóż mydło na powierzchnię łodzi, obficie, używając rękawicy myjącej, gąbki lub szczotki do mycia łodzi.
  3. Dokładnie spłucz.
  4. Osusz irchą lub miękkim, czystym ręcznikiem.


DeckSpray All Purpose Cleaner

Aby pozbyć się bardziej uporczywych plam, wypróbuj uniwersalny środek czyszczący DeckSpray. Ten środek czyszczący działa również jako silny odtłuszczacz, przeznaczony do usuwania ciężkich osadów na płaskich i antypoślizgowych powierzchniach. Jego nieżrąca, bezpieczna dla aluminium formuła usuwa silne zabrudzenia, tłuste plamy i smugi z włókna szklanego, metalu i powierzchni lakierowanych. Użyj go, aby uzyskać ogólne lub głębsze czyszczenie, usuwając najtrudniejsze plamy i nie tylko.

Najlepsze rezultaty ogólnego zastosowania:

  1. Rozpyl produkt na zabrudzone powierzchnie.
  2. Odstaw na 3-5 minut.
  3. Spłucz czystą wodą.

Najlepsze wyniki głębokiego czyszczenia:

  1. Spryskaj zabrudzone powierzchnie środkiem czyszczącym Deck Spray All Purpose Cleaner.
  2. Wymieszaj lub wyszoruj produkt na powierzchnię.
  3. Spłucz czystą wodą z kranu.

Wniosek: Podczas czyszczenia powierzchni jednostki pływającej ważne jest, aby wziąć pod uwagę dwa czynniki: 1.) ilość brudu, który należy usunąć i 2.) produkt i metodę czyszczenia, które należy zastosować. Aby pozbyć się trudnych plam od pająków i ptaków, zastosuj głębsze metody czyszczenia. Możesz być zaskoczony niewielkim wysiłkiem potrzebnym do osiągnięcia pożądanych rezultatów.