Renowacja reflektorów

ReNuLite® Wipe-On Headlight Lens Restoration działa szybko, usuwając lekkie i średnie rysy, przebarwienia i zabrudzenia z reflektorów, dzięki czemu wyglądają jak nowe. To wszechstronny produkt może być również stosowany na plastiku, Plexiglas jak również na przednich szybach łodzi i jachtów. Jednorazowa aplikacja zapewnia perfekcyjny, nowy wygląd lampy do 1 roku.

ReNuLite® Wipe-On Headlight Lens Restoration to system jednoskładnikowy, tzn. że możesz wykorzystać ten sam lakier na kilka reflektorów bez konieczności zużycia całej mieszanki w jednym użyciu. 

System jest całkowicie bezpieczny dla serwisów blacharsko-lakierniczych.

SPOSÓB UŻYCIA:

NIE stosować w bezpośrednim świetle słonecznym lub UV. Presta NIE ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane niewłaściwym użytkowaniem produktu. Zestawy ReNuLite® Wipe-On wykorzystują progresywne szlifowanie, w którym reflektor jest przygotowywany przy użyciu trzech różnych gradacji papieru ściernego w celu usunięcia pożółkłych powłok i zapewnienia przyczepność powłoki.

Wykonaj następujące kroki:

1. Zacznij od szlifowania starego reflektora papierami na sucho Super Assilex od Kovax, gradacje 600, 800 i 1200.

2. Spryskaj reflektor preparatem Presta Lens Drier, po czym dokładnie osusz czystym niestrzępiącym się ręcznikiem. Powierzchnia reflektora musi być sucha i wolna od kurzu, aby zapewnić odpowiednie właściwości wiążące. Upewnij się, że lakier ma temperaturę pokojową, co najmniej 22°C.

3. Wlać lakier do dostarczonych tac, a następnie zanurzyć gąbkę znajdującą się w zestawie, aby nałożyć. Podczas nakładania lakieru należy stosować zakładkę 50/50 z równomiernymi pociągnięciami z boku na bok.

4. Odczekaj 3-5 minut, aż powłoka odparuje i samo wypoziomuje się.

5. Usuń taśmę maskującą i wytrzyj nadmiar produktu z obszarów obok reflektora z pomocą środka Presta Lens Drier.

6. Wyciągnij pojazd na światło słoneczne lub użyj lampy UV do utwardzenia. Pozostaw produkt do utwardzenia przez 10-15 minut (w zależności od warunki oświetleniowe) lub do momentu, gdy reflektor wyschnie w dotyku.

W skład systemu wchodzą następujące produkty:

1. RENULITE® HEADLIGHT SEALANT – WIPE-ON Lakier do zabezpieczenia reflektorów 15ml

2. RENULITE® LENS DRIER Odtłuszczacz do reflektorów w sprayu 236ml

3. ULTIMATE SPONGE Gąbka na nakładania lakieru

4. Papiery ścierne Kovax Super Assilex

Zobacz system ReNuLite® Wipe-On. W poniższym filmie zastosowano wodne papiery ścierne, my zalecamy jednak system całkowicie na sucho – system Super Assilex od Kovax.