Spraw, aby czyszczenie po polerowaniu było szybsze i łatwiejsze

To naturalne, że podczas pracy z polerką obracającą się z prędkością przekraczającą 1200 obr./min raczej zawsze zostanie coś do sprzątnięcia. Nawet najbardziej doświadczeni detailerzy nie mogą tego uniknąć. I chociaż pasty polerskie Presta są zaprojektowane tak, aby zminimalizować kurz i zanieczyszczenia, zawsze będzie coś do czyszczenia. Możesz jednak wykonać kilka kroków, aby zminimalizować czyszczenie po polerowaniu i zmaksymalizować wyniki.


Wskazówka 1: Osłonę wycieraczki i przednią szybę należy przykryć papierem maskującym lub ręcznikami. Mimo że pasty polerskie na bazie wody Presta łatwo się ścierają i (w przeciwieństwie do niektórych konkurencyjnych produktów) nie twardnieją po wyschnięciu do podobnej do cementu pasty, wykonanie tego kroku pozwala uniknąć konieczności wycierania otworów wentylacyjnych, wycierania piór wycieraczek i ponownego czyszczenia przednią szybę po zakończeniu polerowania maski.


Wskazówka 2: Utrzymuj pady polerskie w czystości i unikaj używania ich zbyt długo. W miarę jak pad będzie nadmiernie nasycona produktem, będziesz tworzyć coraz więcej zmaz. Regularnie czyść gąbki i futra polerskie szczoteczką. Na koniec poświęć trochę czasu na umycie padów po polerowaniu.

Wskazówka 3: Użyj sprężonego powietrza, aby zdmuchnąć zanieczyszczenia z samochodu po polerowaniu. Jeśli masz luksus pracy w warsztacie lub garażu ze sprężonym powietrzem, użyj kompresora, aby zdmuchnąć pozostały kurz i włókna pozostawione z padów polerskiej z powierzchni pojazdu.


Wskazówka 4: Wytrzyj ościeżnice i wnęki karoserii. Często pomijane, nic nie wygląda bardziej nieprofesjonalnie niż resztki pasty zaschniętej w ościeżnicach i wnękach nadwozia pojazdu.


Wskazówka 5: Wykończyć warstwą wosku. Spędziłeś właśnie sporo czasu, usuwając rysy, skazy i poprawiając połysk lakieru. Szybki wosk tylko nie sprawi, że Twoje świeżo wypolerowane wykończenie naprawdę będzie się wyróżniać, ale pomoże chronić wykończenie i sprawi, że będzie trwało. Fast Wax® jest do tego idealny!