Custom Builds

Podejmujesz prace renowacyjne lub niestandardowe? Presta brała udział w wielu takich przedsięwzięciach – od dużych po małe. James Schupp, Specjalista ds. Testów i Szkoleń Presta właśnie ukończył swoją najnowszą wersję. Oto jego historia.

Ta niestandardowa konstrukcja to oryginalny samochód na pedały AMF z lat 60., który nie jest już tak oryginalny. Pozostało tylko nadwozie, kierownica i przednie koła. Pomysł budowy był moim dzieckiem, a faktyczna fabrykacja wyszła od mojego ojca, Roya. Pedały zostały usunięte i nie można ich było odłożyć z powodu wszystkich zabawnych dodatków do samochodu. Zacząłem od otrzymania tylnych slicków gokartowych podarowanych mi na budowę. Pomalowałem przednie i tylne felgi w kolorze cynowym, aby nadać nostalgiczny wygląd. Przód ma prostą oś barową, zawieszenie sprężynowe i niestandardowe walcowane resory piórowe. Tylny koniec ma specjalnie zbudowane drążki trakcyjne, a także wał napędowy od przodu do tyłu. Było kilka oryginalnych linii nadwozia, które wypełniłem, aby nadać wygląd prawdziwego samochodu. W masce silnika wycięto otwór, przez który można było wyjechać modelem w skali 1:6 w pełni rozwiniętego silnika hamującego Forda 427. Wsporniki zostały przymocowane z przodu, aby pokazać zbiornik paliwa z puszki piwa, który podaje paliwo do tego gazera.

Pomalowałem podkładem, a potem zastanawiałem się, jak mam zrobić schemat lakierowania, aby wyglądał nostalgicznie i przyciągał wzrok. Zdecydowałem się na podkład z Outrageous Ecstasy Orange Flake na bazę Hunter Orange. Podczas spaceru wokół samochodu płatki zmieniają kolor z pomarańczowego na żółto-zielony. Wybrałem aerograf „Lil’ Big Shot” po bokach, ponieważ czułem, że pasuje do budowy koszulki. Wszystkie ekstremalne detale z przodu i z tyłu samochodu są dziełem aerografu, a nie kalkomanią.

Aby ten kawałek wyglądał tak, jak to robi, uwielbiam używać Spray’N Shine Presta jako quick detailer i Fast Wax Presta dla szybkiej ochrony i fantastycznego wykończenia. Ten niestandardowy samochód na pedały zostanie wystawiony na 15. zawodach Good-Guys PPG Nationals w Columbus w stanie Ohio w konkursie samochodów na pedały. Budowa zostanie również przedstawiona w magazynie Gasser w nadchodzącym numerze.