Czyszczenie pojazdu po letniej wycieczce

Niezależnie od tego, czy jest to wycieczka jednodniowa, czy podróż przez kraj, letnie wycieczki drogowe robią bałagan w samochodach, ciężarówkach i kamperach. Oto kilka wskazówek, jak czyścić zewnętrzną i wewnętrzną część pojazdów.


Owady z karoserii

Jednym z największych wyzwań jest radzenie sobie z owadami z przodu pojazdu. Aby zmiękczyć plamy owadów i ułatwić ich usunięcie, zalecamy spryskanie powierzchni środkiem Conquest™ Heavy-Duty Cleaner. Detergenty w Conquest są bezpieczne dla lakieru i pomagają rozbić rozpryski owadów. Dlatego, gdy przejedziesz je rękawicą/szmatką, będą się one znacznie łatwiej ścierać. Zalecamy również nałożenie dodatkowej warstwy wosku na powierzchnie skierowane do przodu. Dodatkowa gładkość wosku ułatwi usuwanie przyszłych plam z owadów. Fast Wax® jest do tego idealny, łatwy i bardzo szybki w aplikacji.

Mycie pojazdu

Wiesz już, że nie należy myć pojazdu zwykłym płynem do naczyń, ponieważ usunie wszystko z powierzchni pojazdu (w tym wszelkie woski), pozostawiając go suchym i niezabezpieczonym przed działaniem promieni słonecznych i utlenianiem. Ponadto mydło do naczyń również nie spłucze tak dobrze, jak szampon do mycia samochodu, co może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, pozostawiając rozmazane wykończenie.
Jeśli używasz tylko szamponu do mycia samochodu, Sudzz™ łatwo zmywa tłuszcz i brud, pozostawiając powierzchnię bez filmu. Ultra Concentrated Car Wash to wysoce pieniąca formuła ułatwiająca mycie.


Dywan i tapicerka

Większość wycieczek drogowych obejmuje kawę, napoje gazowane, jakiś rodzaj fast foodów i okazjonalny bałagan. Lubri-Suds™ to środek do czyszczenia dywanów i tapicerki, który można stosować na dowolnej powierzchni tkaniny. Ten silny środek czyszczący szybko usuwa plamy z kawy, soku, barwników spożywczych, atramentu, a nawet Kool-Aid®.

Powierzchnie skórzane i plastikowe

Jeśli chodzi o powierzchnie skórzane, winylowe i plastikowe, Presta ma kilka opcji przywracania jak nowego wyglądu. Środek do czyszczenia skóry i winylu ma specjalną penetrującą formułę, która czyści aż do porów i pozostawia powierzchnie czyste i pozbawione filmu.